Themabijeenkomst

De wettelijke bescherming van vogels en katten

Themabijeenkomst: Als de kat van huis is… Schuilen de vogels?

Voor wie?

Iedereen (let op, de sprekers kunnen uitgaan uit van enige juridische voorkennis)

Wanneer?

Zaterdag 11 december 2021, 13:00 – 16:30 uur

Waar?

  • Grand Café Utopie, Waldeck Pyrmontkade 116, 2518 JR Den Haag
  • Livestream: Zie hieronder

Door wie?

Nederlandse Vereniging voor Dierenrecht (NVD)

Hoe?

Deelname is gratis en aanmelden is verplicht. Dat kan hieronder via het aanmeldingsformulier. Aanmeldingen worden in principe op volgorde van binnenkomst verwerkt, maar aan leden van de NVD wordt voorrang verleend.

Programma

12:30 – 13:00
Inloop

13:00 – 13:10
Opening en welkomstwoord

13:10 – 14:00
Huiskatten en het Europese natuurbeschermingsrecht: Een toepassing van de EU-Vogel- en Habitatrichtlijnen op een significante maar veronachtzaamde bedreiging voor wilde dieren door prof. mr. dr. Han Somsen en mr. dr. Arie Trouwborst

14:00 – 14:15
Inbreng uit de zaal

14:15 – 14:30
Pauze

14:30 – 15:00
Katten: (vogel)vrij? door mr. dr. Sander Kole

15:00 – 15:15
Inbreng uit de zaal

15:15 – 16:30
Afsluiting en borrel

Over de themabijeenkomst

Katten doden vogels, zoveel is duidelijk. Die vogels genieten echter juridische bescherming en volgens sommige juristen betekent dit dan ook dat verwilderde katten beheerd moeten worden en huiskatten verplicht binnen zouden moeten blijven. Wat schrijft het Europese natuurbeschermingsrecht eigenlijk precies voor en heeft de kat in deze kwestie dan geen wettelijke bescherming?

De dan geldende COVID-19 maatregelen worden uiteraard in acht genomen.

Over de sprekers

  • Prof. mr. dr. Han Somsen (Hoogleraar Europees recht aan de Universiteit van Tilburg)
  • Mr. dr. Arie Trouwborst (Universitair hoofddocent Milieurecht aan de Universiteit van Tilburg)
  • Mr. dr. Sander Kole (Universitair docent Bestuurs- en omgevingsrecht aan de Open Universiteit)